Personel Taşımacılığı

You are here:

Personel Taşımacılığı

Ak Taşımacılık Turizm, hizmet sunduğu firmaların personellerini güvenli, konforlu ve tam zamanında ulaştırmayı hedeflemiştir.


Profesyonel operasyon ekibimiz, her çeşit ileri teknik imkanlarla donatılmış olup, sorunları müşteri yönetici ve personeli ile koordinasyon içinde anında çözebilmektedir.

Roza optimizasyon sistemimiz sayesinde müşterilerimizin güzergahlarına en uygun rota çizerek, hem yolculuk süresini kısaltıyoruz hem de gereksiz maliyetin önüne geçerek tasarruf etmelerini sağlıyoruz.

Kalite standartlarına uygunluk ilkesini prensip edinen Ak Taşımacılık Turizm, müşterilerinin beklentileri üst düzeyde karşılayarak en kaliteli hizmeti sunar.


Vermiş olduğumuz hizmetlerde en önceliğimiz güvenliğinizdir. Araçlarımızda taşıdığımız her birey, olası kazalara karşı, Trafik ve Kasko sigortalarının yanında, Ferdi Kaza Koltuk Sigortası güvencesi altındadır.

Hizmet verdiğimiz araç filomuzun tamamı yolcularımızın rahatı için konforlu, iç ve dış temizlikleri devamlı yapılan, her türlü yol izin ve sigorta belgeleri güncellenmiş araçlardan oluşmaktadır. Araçların içerisinde ilk yardım seti ve yangın söndürme cihazları kalite standartlarına uygun olarak bulundurulur. Araçlarımızda ‘’ Acil Durum Eylem ‘’ planı personelin rahatlıkla görebileceği şekilde uygun yerlere asılı olmak suretiyle bulunmaktadır.

Minibüs: Kalabalık ve uzun yolculuklarda 16+1 koltuk kapasiteli araçlarımız, iç mekan konforuyla huzurlu bir ortam yaratır.

Midibüs: Kalabalık ve uzun yolculuklarda 27+1 koltuk kapasiteli araçlarımız,  güvenli ulaşım imkanı sağlar.

Otobüs: 45+1 koltuk kapasiteli araçlarımız tüm beklentileri karşılayarak yolculukları daha kaliteli hale getirir.


Hizmet verdiğimiz araçlarımızın tümünde akıllı araç takip sistemi mevcuttur. Müşterilerimiz, onlıne ortamda araçlar hakkında geçmiş ve güncel bilgi ve istatistikleri Excel veya HTML formatında raporlayabilir.

Raporlardan bazı örnekler:

● Araç durumları raporu (aracın son durumu, konumu)
● Günlük / aylık özet rapor
● Yol raporu (aracın hangi güzergahı takip ettiğini) 
● Hız raporu (aracın servis süresince kaç km hız yaptığını)
● Kontak bilgisi rapor

Müşterilerimizin bu sistemi aktif bir şekilde kullanabilmesi için alt kullanıcı oluşturulup, şifre verilmektedir. Ayrıca müşterilerimize tüm araçlardaki cihazların eksiksiz ve çalışır durumda olduğuna dair aylık raporlar sunulmaktadır.


Vermiş olduğumuz hizmetin uygulamadaki yüzü olan sürücülerimizi işe alırken belirli standartlar ve kriterlere göre almaktayız. 

* Psikoteknik Belgesi,
* SRC (Mesleki Yeterlilik Belgesi),
* Sürücü Belgesi (en az 5 yıllık),
* Ehliyet GBT Raporu,
* Sürücü Sağlık Raporu,
* Adli Sicil Kaydı Yoktur Yazısı,
* İ.B.B. Tarafından Verilen Sürücü Kartı Belgesi,


Gerekli belgeler müşterilerimize ibraz edilmektedir. Tüm yeterliliklerini sağlayan araç sürücülerimiz, firmamızın standartlarında tek tip kıyafet giymektedir ve aracının temizliğine özen göstermek zorunluluğundadır. Personeller ile gereksiz diyaloğa girmemektedir.

Ak Taşımacılık Turizm olarak sürücülerimize temel, teorik ve pratik eğitim programları vermekteyiz. Vermiş olduğumuz eğitimleri başarıyla geçen araç sürücülerine sertifika verilmektedir.

Başlıca eğitimlerimi şöyledir:

* Covid-19 Eğitimi,
* Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitimi,
* İlk Yardım Eğitimi,
* Yangın Eğitimi,
* İş Güvenliği ve Sağlığı Eğitimi,
* Müşteri İlişkileri Eğitimi,
* Oryantasyon ve İş Başı Eğitimi,

Hizmet kalitemizi daha da arttırmak amacıyla araçlarımız ve sürücülerimiz düzenli bir şekilde titizlikle kontrol ve denetime tabii tutulmaktadır. 

Sürücü Denetiminde; 

Kılık – Kıyafet Uygunluğunun Kontrolü,
Yasal Evrak Kontrolü,

Araç Denetiminde; 

Araç İç ve Dış Temizlik Uygunluğunun Kontrolü,
Avadanlık (Takoz, Kriko, Çeki Halatı, Patinaj Zincir, Reflektör, Stepne vb.) Uygunluğunun Kontrolü,
İlk Yardım Seti Uygunluğunun Kontrolü,
Yangın Söndürme Cihazının Uygunluğunun Kontrolü,
Lastik Diş Derinliklerinin Uygunluğunun Kontrolü,